چگونه کارخانه تولیدی شما تاثیری در آب و هوای نداشته باشد

اگر کارخانه تولیدی را اداره می کنید، احتمالاً از نیاز به کاهش انتشار کربن در تولید آگاه هستید. از آنجایی که شرکت‌ها، ارگان‌های دولتی و مصرف‌کنندگان بیشتری برای کاهش ردپای کربن خود و کاهش اثرات مخرب بالقوه تغییرات آب‌وهوایی اقداماتی را انجام می‌دهند، باید بدانید که بی‌طرفی آب و هوا شامل چه مواردی می‌شود و راه‌هایی که کارخانه تولید شما می‌تواند کربن خنثی شود را بدانید. با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در تاسیسات تولیدی خود و برداشتن سایر گام‌های سازگار با آب و هوا، می‌توانید شرکت خود را به عنوان یک برند آینده‌نگر و اختصاص یافته به مسئولیت اجتماعی تعریف کنید.

عدم تاثیر در آب و هوا چیست؟

هر زمان که مردم و شرکت ها انرژی مصرف می کنند، گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن (CO2) تولید می کنند. انتشار گازهای گلخانه ای می تواند از کارخانه های تولیدی ناشی شود زیرا آنها از فرآیندهای مختلفی استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند از نیازهای روزمره مردم مانند گرمای هوا، تهویه مطبوع و چراغ ها تامین شوند. بسیاری از شرکت‌ها میزان گازی که منتشر می‌کنند را پیگیری می‌کنند و کل آن را ردپای کربن می‌نامند.

از آنجایی که انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌تواند به ازن آسیب برساند و اثرات تغییرات آب و هوایی را تسریع کند، بسیاری از شرکت‌های آگاه به محیط‌زیست هدفشان دستیابی به بی‌طرفی آب و هوا در کارخانه‌های تولیدی خود است. بی طرفی آب و هوا به این معنی است که یک شرکت دارای ردپای خالص کربن صفر است. وقتی یک شرکت کربن خنثی می شود، فعالیت های آن هیچ فشاری بر آب و هوا وارد نمی کند.

برای اینکه یک شرکت تاثیری در آب و هوایی نداشته باشد، ابتدا انتشار CO2 خود را به حداقل می رساند. این شرکت در کنار کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، انتشار CO2 باقیمانده خود را از طریق اقدامات حفاظت از آب و هوا جبران خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که بی طرفی آب و هوا در مورد انتشار جهانی یک شرکت اعمال می شود. ممکن است یک شرکت در یک کشور انتشار گازهای گلخانه ای بیشتری داشته باشد اما همچنان با اجرای پروژه های بین المللی حفاظت از آب و هوا وضعیت خنثی خود را از نظر آب و هوا حفظ کند.

یکی از نشانه های اصلی بی طرفی آب و هوا که تبدیل به یک نگرانی جهانی شد، در سال 2015 بود که تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد، Climate Neutral Now را ایجاد کرد. این ابتکار با هدف الهام بخشیدن به سهامداران جهانی برای دستیابی به انتشار خالص صفر بود. هدف سازمان ملل از انتشار خالص صفر، متعادل کردن انتشار جهانی است، جایی که انتشار گازهای گلخانه ای از طریق غارها، مانند اقیانوس ها یا جنگل ها جذب می شود.
بی طرفی آب و هوا چندین مزیت را برای شرکت هایی فراهم می کند که برای کاهش ردپای کربن خود اقداماتی انجام می دهند.
چرا بی طرفی آب و هوا مهم است

از آنجایی که بی طرفی آب و هوا یک نگرانی جهانی است، برای کارخانه های تولیدی و تولیدی آینده نگر بسیار مهم است که اقداماتی برای کاهش انتشار کربن خود انجام دهند. در حالی که بی‌طرفی آب و هوا برای سلامت و ایمنی نسل‌های آینده حیاتی است، اما مزایای متعددی را برای شرکت‌هایی که برای کاهش ردپای کربن خود گام برمی‌دارند، ارائه می‌کند.

در اینجا برخی از دلایل اصلی برای عدم تاثیر در آب و هوا آورده شده است:

بهره وری انرژی خود را افزایش دهید: بسیاری از فرآیندهای آب و هوایی و کربن خنثی نیز به کارخانه های تولیدی کمک می کنند تا انرژی را بهینه تر کنند. بهره وری انرژی اتکای شما به سوخت های فسیلی را کاهش می دهد و در نتیجه آلایندگی کمتر و صرفه جویی بیشتر را به همراه دارد. منابع انرژی خنثی از نظر آب و هوا همچنین شرکت شما را برای موفقیت های آینده آماده می کند، زیرا ذخایر گاز، نفت و زغال سنگ جهان در نهایت به پایان می رسد. با توجه به منابع انرژی تجدیدپذیر که به فعالیت های شرکت شما کمک می کند، با افزایش هزینه های سوخت های فسیلی، نیازی به پرداخت بیشتر نخواهید داشت.
صرفه جویی در هزینه دریافت کنید: وقتی به منابع انرژی کارآمد روی می آورید و اقداماتی را برای کاهش فعالیت های آلایندگی بالا انجام می دهید، می توانید در هزینه صرفه جویی کنید. به عنوان مثال، خودکار کردن فرآیندها در کارخانه شما می تواند ضایعات را کاهش دهد و کارایی را افزایش دهد. از آنجایی که بسیاری از منابع انرژی سبز خود مولد هستند و به شما امکان می دهند شبکه انرژی خود را راه اندازی کنید، می توانید قبض انرژی خود را کاهش دهید.
شهرت خود را افزایش دهید: بسیاری از مصرف کنندگان با تصمیمات خرید خود نسبت به آب و هوا آگاه تر می شوند. از آنجایی که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از اثرات انتشار کربن آگاه هستند و اغلب به دنبال خرید از شرکت هایی هستند که بی طرفی آب و هوا را جدی می گیرند، شرکتی که اقداماتی را برای کاهش ردپای کربن خود انجام می دهد، می تواند شهرت خود را بهبود بخشد و فروش را افزایش دهد. اگر شما یک کارخانه تولیدی با شرایط آب و هوایی خنثی راه اندازی می کنید، می توانید شهرت خود را نزد مشتریان نیز افزایش دهید، زیرا آنها می دانند که هر محصولی که تولید می کنید با توشه های آلایندگی بالا همراه نیست.
اجتناب از مسائل مربوط به انطباق: در آینده، شرکت ها می توانند انتظار مقررات بیشتری از ارگان های دولتی داشته باشند. از آنجایی که دولت‌های مختلف تلاش می‌کنند با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند، ممکن است جریمه‌ها و مجازات‌های دیگری را برای عدم رعایت مقرراتی که شرکت‌ها را از استفاده از سوخت‌های فسیلی یا شرکت در فعالیت‌های با انتشار بالا منصرف می‌کند، صادر کنند. اکنون با تغییر به فرآیندهای خنثی از نظر آب و هوا، خطر ابتلا به مسائل مربوط به رعایت استانداردهای جدید دولتی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید.
کاهش انتشارات مضر: انتشار دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای برای محیط زیست بسیار مضر است و منجر به تغییرات آب و هوایی می شود. بعضی از